H130B-18.432-18-EXT-TR
Manufacturer:
Raltron
Part Number:
H130B-18.432-18-EXT-TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Raltron
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25 Ohms
Frequency :
18.432 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)