CX5Z-A2B2C5-70-8.0D18
Manufacturer:
Cardinal Components
Part Number:
CX5Z-A2B2C5-70-8.0D18
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Cardinal Components
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
8 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)