ECS-250-8-36B-RHN-TR
Part Number:
ECS-250-8-36B-RHN-TR
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)