XRCGB32M000F3M00R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
XRCGB32M000F3M00R0
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
32 MHz
Frequency Stability :
±40ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance :
6pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)