WC146SMF-32.768KHZ-T
Manufacturer:
MMD
Part Number:
WC146SMF-32.768KHZ-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
MMD
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)