CX2016DB16000D0GPSC1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
CX2016DB16000D0GPSC1
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200 Ohms
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)