CX2016SA16000D0GSSCC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
CX2016SA16000D0GSSCC
Category:
Crystals
Description:
2.05X1.65X0.45MM SIZE, 16MHZ, +/
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200 Ohms
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)