ECS-480-10-37B2-RWN-TR
Part Number:
ECS-480-10-37B2-RWN-TR
Description:
CRYSTAL 48 MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
48 MHz
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)