ECS-76.8-18-5PXEN-TR
Part Number:
ECS-76.8-18-5PXEN-TR
Description:
CRYSTAL 7.6800MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
7.68 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Size / Dimension :
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)