MC-306 32.7680K-A3: ROHS
Part Number:
MC-306 32.7680K-A3: ROHS
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.100" (2.54mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SOJ, 5.50mm pitch
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)