ECS-060-18-20BM-JEN-TR
Manufacturer:
ECS Inc. International
Part Number:
ECS-060-18-20BM-JEN-TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 6.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
ECS Inc. International
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
6 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)