ECS-080-18-20BM-JEN-TR
Part Number:
ECS-080-18-20BM-JEN-TR
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
8 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)