ECS-160-20-23A-EN-TR
Part Number:
ECS-160-20-23A-EN-TR
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Load Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)