ECS-73-18-23B-JTN-TR
Part Number:
ECS-73-18-23B-JTN-TR
Description:
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
7.3728 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)