NX2016SA-27.12MHZ-EXS00A-CS01188
Manufacturer:
NDK
Part Number:
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
NDK
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
27.12 MHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)