IDSS-09-D-10.00-P09-R
Part Number:
IDSS-09-D-10.00-P09-R
Description:
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Color :
Multiple, Ribbon
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Position #9 Polarization
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
9
Pitch - Cable :
0.100" (2.54mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)