MMSD-07-20-L-12.00-S-K
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
MMSD-07-20-L-12.00-S-K
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CABLE ASSEM 12" 14POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
1.00' (304.80mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)