SFSD-05-28C-H-07.50-S
Part Number:
SFSD-05-28C-H-07.50-S
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.625' (190.50mm, 7.50")
Number of Positions :
10
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)