TFSS-04-28C-G-03.01-S
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TFSS-04-28C-G-03.01-S
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
.050" TIGER EYE SINGLE ROW DISCR
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
0.251' (76.45mm, 3.01")
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)