SFSD-05-28-H-03.95-SR
Part Number:
SFSD-05-28-H-03.95-SR
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Latch Lock, Polarizing Key
Length :
0.329' (100.33mm, 3.95")
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)