XG-2102CA 100.0000M-PGPA
Manufacturer:
Epson
Part Number:
XG-2102CA 100.0000M-PGPA
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC SO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Epson
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
60mA
Frequency :
100 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output :
LVPECL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
SO (SAW)
Voltage - Supply :
3.3V