SFSD-05-30-G-07.26-S
Part Number:
SFSD-05-30-G-07.26-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.605' (184.40mm, 7.26")
Number of Positions :
10
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)