SFSD-05-30-G-04.13-S
Part Number:
SFSD-05-30-G-04.13-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.344' (104.90mm, 4.13")
Number of Positions :
10
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)