M300-MC31005M1-0300L
Manufacturer:
Harwin
Part Number:
M300-MC31005M1-0300L
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CBL ASS 3MM M 10POS DUAL 300MM
Manufacturer :
Harwin
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
White, Individual
Connector Type :
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
5.90µin (0.150µm)
Features :
Mating Flange, Polarizing Key
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.118" (3.00mm)