M300-MC60305M1-0150L
Manufacturer:
Harwin
Part Number:
M300-MC60305M1-0150L
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CBL ASS 3MM M 3POS SNGL 150MM
Manufacturer :
Harwin
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
White, Individual
Connector Type :
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
5.90µin (0.150µm)
Features :
Mating Flange, Polarizing Key
Length :
0.492' (150.00mm, 5.91")
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.118" (3.00mm)