A10ZR10ZR28H254B
Manufacturer:
JST
Part Number:
A10ZR10ZR28H254B
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
JUMPER 10ZR-8M-P - 10ZR-8M-P 10"
Manufacturer :
JST
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.059" (1.50mm)