FFSD-07-D-05.90-01-N-R
Part Number:
FFSD-07-D-05.90-01-N-R
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
In Stock:
18
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Features :
Polarizing Key
Length :
0.492' (149.86mm, 5.90")
Number of Positions :
14
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)