SEAC-020-06-12.0-TU-TU
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
SEAC-020-06-12.0-TU-TU
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CBL ASSM M-M 120POS 12" HDR
In Stock:
3
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Blue, Ribbon
Connector Type :
Plug to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
50.0µin (1.27µm)
Features :
Length :
1.00' (304.80mm)
Number of Positions :
120
Number of Rows :
6
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)