SFSD-50-28-H-20.00-S
Part Number:
SFSD-50-28-H-20.00-S
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
In Stock:
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
1.67' (508.00mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)