TCSD-22-D-02.56-01-N-RW
Part Number:
TCSD-22-D-02.56-01-N-RW
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
In Stock:
100
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.213' (65.00mm, 2.56")
Number of Positions :
44
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)