SFSD-40-28-G-05.91-S
Part Number:
SFSD-40-28-G-05.91-S
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
In Stock:
56
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Length :
0.492' (150.00mm, 5.91")
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)