UMPC-10-L-18C-P-12.0
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
UMPC-10-L-18C-P-12.0
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CBL ASSEM MPOWER 10POS 18AWG 12"
In Stock:
35
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Socket to Cable
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
1.00' (304.80mm)