ERDP-013-12.00-TBR-TTL-5-D
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ERDP-013-12.00-TBR-TTL-5-D
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CBL ASSM M-M 26POS 12" HDR
In Stock:
20
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Blue, Ribbon
Connector Type :
Plug to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
50.0µin (1.27µm)
Features :
Length :
1.00' (304.80mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.016" (0.40mm)
Pitch - Connector :
0.031" (0.80mm)