353-28-16-GR-00018
Manufacturer:
CnC Tech
Part Number:
353-28-16-GR-00018
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CABLE ASSY PLUG IDC 16POS 18"
In Stock:
499
Manufacturer :
CnC Tech
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Connector Type :
Plug to Plug
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
1.50' (457.20mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)