OH300-50503CV-025.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Part Number:
OH300-50503CV-025.0M
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC VCOCXO 25.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Connor Winfield
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±5ppb
Function :
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output :
CMOS
Package / Case :
7-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCOCXO
Voltage - Supply :
3.3V