USBC-FS-UART-5V-3.3V-1800-PH
Manufacturer:
Connective Peripherals
Part Number:
USBC-FS-UART-5V-3.3V-1800-PH
Category:
Smart Cables
Description:
CABLE USB TO TTL SER 3.3V 1.8M
Manufacturer :
Connective Peripherals
Category :
Smart Cables
Convert From (Adapter End) :
USB-C (USB TYPE-C), Plug
Convert To (Adapter End) :
Rectangular Connector, Female Sockets, 6 pos, 0.1"
Length :
5.90' (1.80m)
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Usage :
USB to TTL Serial 3.3V