SCRUS-17-G-00.25-AMS-BC
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
SCRUS-17-G-00.25-AMS-BC
Category:
USB Cables
Description:
CBL USB2.0 A RCPT-OPEN W/COUPL
In Stock:
15
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
USB Cables
Color :
Black
Configuration :
A Female to Cable, Round (Circular Coupling)
Features :
Data Transfer and Charge, Industrial Environments - IP68, Panel Mount
Length :
0.82' (250.0mm)
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Specifications :
USB 2.0
Transfer Rate :
480Mbps
Wire Gauge :
20 AWG, 25 AWG, 28 AWG