NZ2520SA-19.200MHZ
Manufacturer:
NDK
Part Number:
NZ2520SA-19.200MHZ
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ CMOS
Manufacturer :
NDK
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
6mA
Frequency :
19.2 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
TCXO
Voltage - Supply :
3V