K50-3C1E45.0000M
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
K50-3C1E45.0000M
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC XO 45.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
20mA
Frequency :
45 MHz
Frequency Stability :
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V