7X-20.000MBC-T
Manufacturer:
TXC Corporation
Part Number:
7X-20.000MBC-T
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
20mA
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V