TB-25.000625MBE-T
Manufacturer:
TXC Corporation
Part Number:
TB-25.000625MBE-T
Category:
Oscillators
Description:
MEMS OSC XO 25.000625MHZ CMOS
Manufacturer :
TXC Corporation
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency :
25.000625 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V