K50-HC1CSE64.000
Part Number:
K50-HC1CSE64.000
Description:
XTAL OSC XO 64.0000MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
50mA
Frequency :
64 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
5V