VG-4231CA 30.7200M-TGRC3
Manufacturer:
Epson
Part Number:
VG-4231CA 30.7200M-TGRC3
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ CMOS SM
Manufacturer :
Epson
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
10mA
Frequency :
30.72 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V