4MA100000Z3BACUGI8
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
4MA100000Z3BACUGI8
Category:
Oscillators
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
95mA (Typ)
Frequency :
100 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
LVPECL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.5V