EG-2101CA 266.6667M-PCHB
Manufacturer:
Epson
Part Number:
EG-2101CA 266.6667M-PCHB
Category:
Oscillators
Description:
XTAL OSC SO 266.6667MHZ LVPECL
Manufacturer :
Epson
Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
60mA
Frequency :
266.6667 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output :
LVPECL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
SO (SAW)
Voltage - Supply :
3.3V