DY3650-628-2S-4X30IN-H127
Manufacturer:
Dou Yee Enterprises
Part Number:
DY3650-628-2S-4X30IN-H127
Category:
Anti-Static, ESD Bags, Materials
Description:
BAG STAT SHLD MTL IN 4X30" 1=100
Manufacturer :
Dou Yee Enterprises
Category :
Closure System :
User Defined - Clips, Heat Seal, Tape
Color :
Length - Inside :
30" (762mm)
Metal Layer :
In
Product Status :
Active
Static Discharge Shielding :
Tensile Strength :
5000 psi
Thickness :
2.8 mil (71.12 microns)
Type :
Static Shielding Bag
Width - Inside :
4" (101.6mm)