301-28-24-GR-0300F
Part Number:
301-28-24-GR-0300F
Description:
CBL RIBN 24COND 0.039 GRAY 300'
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Number of Conductors :
24
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Ribbon Thickness :
0.039" (0.99mm)
Ribbon Width :
0.945" (24.00mm)
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG