AWG28-64/F/300
Part Number:
AWG28-64/F/300
Description:
CBL RIBN 64COND 0.05 MULTI 25'
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Jacket Color :
Multiple
Length :
25.0' (7.62m)
Number of Conductors :
64
Operating Temperature :
105°C
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Ribbon Thickness :
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width :
3.200" (81.28mm)
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG