AWG28-34/F/300
Part Number:
AWG28-34/F/300
Description:
CBL RIBN 34COND 0.05 MULTI 10'
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Length :
10.0' (3.05m)
Number of Conductors :
34
Operating Temperature :
105°C
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Ribbon Thickness :
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width :
1.700" (43.18mm)
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG