302-28-16-GR-0250F
Part Number:
302-28-16-GR-0250F
Description:
CBL RIBN 16COND 0.05 GRAY 25'
Conductor Strand :
7 Strands / 36 AWG
Length :
25.0' (7.62m)
Number of Conductors :
16
Operating Temperature :
105°C
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Ribbon Thickness :
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width :
0.800" (20.32mm)
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
28 AWG